web-konferans

WEB KONFERANS

Web konferans, özellikle TCP/IP bağlantıları üzerinden internet üzerinden canlı toplantı, konferans, sunum ve eğitimler yapabileceğiniz online bir hizmettir. Konferansa telefonla veya bir VoIP bağlantısı üzerinden bilgisayarınızın hoparlörlerini ve mikrofonunu kullanarak bağlanabilirsiniz.

Bir video konferansta olduğu gibi bir web konferansına bağlanmak için bir web kamerası, bir mikrofon, bir monitör ve bir ses sistemi ve bir web tarayıcısı gerekir. Temel düzeyde bir internet bağlantısı ve ses/video sıkıştırması için bir codec bileşeni gerektirir.

Genel olarak web konferansı bir web toplantısı, web yayını ve web semineri çözümü sağlar. Ayrıca çevrimiçi etkinliklere ev sahipliği yapmak için bir platform olabilir. Bir web konferansı platformu, yerleşik gelişmiş özelliklere sahip olabilir. Bunlara ekran paylaşımı, anında mesajlaşma, masaüstü paylaşımı, uzaktan kumanda, dosya paylaşımı ve interaktif beyaz tahta dahildir. Bazıları, kullanıcıların toplantı planlamasına ve katılımcılara otomatik davetiyeler göndermesine de olanak tanır. Web konferansı platformlarının da güvenlik özellikleri içermesi gerekir

Web Konferans Neden Tercih Edilir?

Web konferans yazılımı, birleşik bir iletişim sisteminin parçası olabilir. Tipik olarak, işletmeler entegre web konferansı araçlarından daha fazla tasarruf edecektir. Bir web konferansı çözümü, yüz yüze sanal toplantılara veya yalnızca sesli konferansa göre birçok avantaj sağlar. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Uzaktan Toplantılar

Uzak çalışanlar veya ofisler birçok kuruluş için avantaj sağlamaktadır. Web konferansı, internet bağlantısı olan herhangi bir yerden ekip üyeleri veya müşterilerle yüz yüze toplantılara olanak tanır

Yoğun Programları Dengeleme

Ekipler ayrı yerde olsa bile video konferans sistemi anında bir araya gelmeyi kolaylaştırır.

Sanal Konferans Odası

Profesyonel web konferans platformları, ekran paylaşımı, yerleşik beyaz tahtalar ve dosya paylaşma özelliği ile çevrimiçi ortak çalışma toplantılarına olanak tanır.

Kolay Mobil Erişim

Web konferansları internet üzerinden yapıldığından mobil uygulamalar kullanıcıların yoldayken bağlantı kurmasına olanak tanır.

Seyahat Maliyetlerinden Tasarruf Sağlar

İşletmeler yalnızca işe gidip gelme maliyetlerinden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda maliyetli toplantı odası kiralamalarından da kaçınabilir.
Web Konferans firması olarak webinar, web semineri, online toplantı, online kurs, online sempozyum, online kongre gibi profesyonel ve kaliteli hizmetleri sizin için sunuyoruz. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı ve profesyonel bir bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.